Preberanie nového domu či bytu – Kupujem nový byt či dom

Inšpekcia pri prevzatí novostavby odhalí vady a nedostatky, ktoré developer následne musí odstrániť alebo vyriešiť zľavou z kúpnej ceny. Rozsah preberania zahŕňa detailnú kontrolu všetkých prvkov nehnuteľnosti a overenie skutočnej výmery podlahovej plochy.

  • Vykonáme detailnú kontrolu nehnuteľnosti
  • Odhalíme vady a nedorobky na odstránenie
  • Overíme skutočnú výmeru podlahovej plochy
  • Porovnávame súlad so štandardmi projektu

Inšpekciu pri prevzatí nového bytu či domu je možné objednať v základnom rozsahu, alebo vrátane odhadu nákladov na odstránenie zistených vád a nedorobkov. Jednotlivé typy inšpekcií obsahujú konkrétne tieto body:

 

   oranzova sipka
Pre výber domu kliknite sem.

Výmera m2

? Tu prosím zadajte celkovú úžitkovú plochu kontrolovanej nehnuteľnosti.
Typ inšpekcie pri prevzatí novostavby Bez odhadu nákladov S odhadom nákladov
Pôdorys a overenie reálnej výmery ? Zistíte, či nehnuteľnosť skutočne má udávanú výmeru podlahovej plochy podľa zmluvy.
Overíme, či aktuálny pôdorys bytu či domu zodpovedá projektu či klientskym zmenám.
Podlahy, povrchy stien a stropov ? Zmeriame miestnu rovinnosť povrchov a zistíme prípadné lokálne poškodenia.
Dlažby a obklady ? Vyhodnotíme geometrickú presnosť a kvalitu prevedenia dlažieb, obkladov a súvisiacich detailov.
Okná a parapety ? Vykonáme detailnú kontrolu všetkých okien, okenných rámov a balkónových dverí, či sa správne otvárajú a zatvárajú, dostatočne tesnia a či nie sú znečistené alebo poškodené, skontrolujeme vodorovnosť a výšku osadenia. Preveríme správnosť osadenia vonkajších aj vnútorných parapetov.
Vstupné a interiérové dvere ? Vykonáme detailnú kontrolu všetkých dverí a zárubní - zistíme, či sú zárubne správne osadené, dverné krídla sa bezproblémovo otvárajú a zatvárajú a či nie sú poškodené.
Zariaďovacie predmety a vybavenie ? Skontrolujeme zariaďovacie predmety kúpeľne a prípadne ďalšie vybavenie odovzdávanej nehnuteľnosti (osadenie, poškodenie či znečistenie, funkčnosť).
Domová inštalácia (voda, kanalizácia, plyn, vykurovanie, vzduchotechnika, elektroinštalácia) ? Vyskúšame funkčnosť všetkých inštalácií a zameriame sa na prípadné poškodenie koncových prvkov.
Pivnice, garáže a ďalšie preberané priestory ? Overíme, či rozmery zodpovedajú normám a projektu, zistíme prípadné poškodenia či nefunkčné prvky.
Požiarna bezpečnosť a hygienické podmienky ? Vyhodnotíme súlad s požiadavkami na požiarnu bezpečnosť a hygienické podmienky.
Odhad nákladov na odstránenie závad ? Zistíte náklady na odstránenie závad ako podklad pre možné vyjednávanie o zľave z kúpnej ceny.
Vy jednanou zľavou z kúpnej ceny sa Vám náklady na inšpekciu nehnuteľnosti mnohonásobne vrátia.
---
Konzultácia s architektom zadarmo ? Navyše máte možnosť konzultácie s architektom v rozsahu 1h. ---
Cena inšpekcie bytu Cena inšpekcie domu 350 € 450 €
Asistencia pri preberaní ? Asistencia pri preberaní je iba nadväzujúcou službou po už vykonanej predprebierke novostavby. Inšpektor kontroluje, či boli odstránené závady a nedorobky objavené pri jeho predchádzajúcej návšteve. 180 € 200 €

xNezapomeňte vyplnit svoji výměru v hlavičce
tabulky, aby ceny byly relevantní Vaší situaci.

Meno a priezvisko: *

E-mail: *

Telefón: *

Poznámka - adresa nehnuteľnosti:Celková cena: 0 €

*

Po prejavení záujmu, ktorý je nezáväzný Vás budeme obratom kontaktovať s ponukou možných termínov inšpekcie.

* Povinné pole.
Cena za dopravu je 0,4€ / km.
Objednávkou cez email či po telefóne vyjadrujete súhlas s našimi Všeobecnými obchodnými podmienkami.

Predstavenie služby

Čo od nás obdržíte?

Štandardným výstupom z inšpekcie pri prevzatí novostavby je odovzdávací protokol, ktorý je spísaný na mieste a podpísaný kupujúcim aj zástupcom developera. V protokole sú zhrnuté všetky zistené skutočnosti a identifikované vady a nedostatky zistené pri preberaní, ktoré developer následne musí odstrániť alebo vyriešiť zľavou z kúpnej ceny. Na vyžiadanie inšpektor spíše skutočnosti uvedené v odovzdávacom protokole do Správy z inšpekcie, ktorú zašleme klientovi vo formáte pdf.

 


 75+ recenzií

 50+ recenzií

 

Skúsenosti našich klientov:

 

S prevzatím nového bytu sme pomohli aj Atimu – ďakujeme za zostrih na YouTube a prajeme spokojné bývanie v novom byte.

 

 

Tomáš Koller – recenzia z Google.com

„Spoločnosť Nemoinspekt naplnila aj prekonala moje očakávania. Rokovanie bolo rýchle a seriózne. Pri odovzdávaní pani inžinierka všetko dôsledne prešla, odfotila, bola mi adekvátnym profesionálnym poradcom, ktorý sa nenechal od zástupcov developera odbiť a trvala na zaznamenaní aj tých najmenších drobností. Deň po tom som mal na emaile od pani inžinierky zápis vrátane detailných fotografií, na základe ktorých som mohol následne opravy zo strany developera skontrolovať. Vďaka práci Nemoinspektu som ušetril desiatky tisíc za vady, ktoré by som si sám zrejme ani nevšimol. Vďaka Nemoinspektu bolo odovzdanie bytu príjemným zážitkom, kedy som cítil, že nie som tá slabšia strana. Veľakrát vďaka za Vašu profesionalitu.“

 

Denisa Morgenst – recenzia z Firmy.cz

“Bola som veľmi spokojná s kvalitou služieb, kontrola bola dôsledná a precízna. Všetky objavené nedostatky by som si pri odovzdávaní bytu rozhodne nevšimla, som preto rada, že som službu využila a vady sme uviedli rovno do odovzdávacieho protokolu. Oceňujem tiež, že sme mali kvalifikovanú oporu pri vytýkaní chýb, snáď aj preto bola komunikácia s developerom jednoduchšia a relatívne rýchlo došlo k napraveniu nedostatkov. Ďakujem a odporúčam.”

 

Pavel Kopsa– recenzia z Firmy.cz

“Všetko prebehlo presne ako bolo mi komunikované v telefóne. Pán Inšpektor prešiel celý byt a pomohol mi s nájdením nedorobkov a zistením nedostatkov bytu. Vypracoval správu, s ktorou som potom argumentoval u developera. Veľmi mi pomohol. Mal som za inšpektora pána Závadu. Vrelo odporúčam všetkým, čo si kupujú nový byt či dom, aby túto službu využili.”

 

Ladislav Matejka– recenzia z Google.com

„Služby Nemoinspektu som využil pri inšpekcii bytu v novostavbe pred odovzdaním. Práca pána Ing. Jelínka prekonala moje očakávania. V priebehu prehliadky bol v neustálom kontakte so stavbyvedúcim, zapisoval si jednotlivé nedostatky a zároveň vykonával fotodokumentáciu. Môžem ešte zdôrazniť veľmi profesionálne jednanie a solídnu cenu. Pána Jelínka môžem vrelo odporučiť.“